حوالجات ارزی

حواله ارزی

ارسال و دریافت انواع حواله های ارزی

از آنجائیکه امروزه تمامی مبادلات تجاری بر اساس سیستم مالی بین المللی صورت میگیرد و برخی از کشورها از جمله ایران، روسیه و … بدلیل تحریم های بین المللی امکان دسترسی به این سیستم بین المللی را ندارند، از اینرو کمپانی بین المللی بازرگانی ماهان پارسه با داشتن دفاتر و شرکت های بین المللی در کشورهای مختلف آماده ورود به این بخش به عنوان مشاور و یا همراه با تجار و کارخانجات می باشد. مجموعه ما دریافت و پرداخت انواع L/C ، سوئیفت ، پی پال ، وب گرام ، مانی گرام ، وسترن یونیون و … می باشد.

انواع حواله های ارزی

تعریف کلی

الف) حواله ارزی صادره (Outward Transfers)
وقتی که بخواهیم به وسیله بانک یا صرافی یا کارگزار برای فردی ارز ارسال کنیم، از حواله ارزی صادره استفاده می کنیم.

در این روش ابتدا باید به بانک یا صرافی مورد نظر خود مراجعه کنید، سپس باید مشخصات فرد گیرنده ارز، شماره حساب و واحد پولی که می‌خواهید ارسال کنید را باید مشخص کنید، پس از آن، ارز شما را به ارز موردنظرتان برای مقصد، بر اساس نرخ روز ارز تبدیل می کنند و به این ترتیب مبلغ مورد نظر شما برای آن فرد یا شرکت ارسال می شود.

لازم به ذکر است که در این روش برای جلوگیری از پولشویی باید فرم اظهارنامه گمرکی تکمیل گردد.

ب) حواله ارزی وارده (Inward Transfers)
همه بانکهایی که سرویس حواله ارزی دارند، باید پس از دریافت پیام تایید ارسال حواله ارزی، در کمترین زمان ممکن، ارز ارسالی را به حساب مشتری واریز کنند.
فرد مورد نظر در خارج از کشور باید پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر خود را ارائه دهند تا بتواند وجه واریزی به حساب خود را دریافت کند. همچنین او می‌تواند این وجه را به حساب ارزی فردی دیگر واریز کند و یا اینکه آن را به بانک بفروشد.
وی حتی می‌تواند تمام ارز خود را به ارز دیگر تبدیل کند.

ارسال حواله های ارزی

انواع دیگر حواله های بین المللی

همچنین شما می توانید در بخش مقالات سایت با تعاریف دیگر خدمات ارزی ما شامل پی پال (PayPal) ، وب گرام (WebMoney) ، وسترن یونیون (Western Union) ، مانی گرام (Moneygram) و حواله های بین بانکی در کشورهای عمان، امارات، ترکیه و روسیه آشنا شده و درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

مدارک لازم برای حواله ارزی چیست؟
بانک ها یا موسسات مالی در سطح بین الملل برای اینکه بتوانند میزان امنیت روند نقل و انتقال حواله های ارزی را افزایش دهند، قوانین سفت و سختی را در نظر گرفتند که یکی از آنها دریافت مدارک شناسایی معتبر از اشخاص حقیقی و حقوقی بوده است.

اشخاص حقیقی باید مدارک مانند شناسنامه کارت ملی اصل و کپی یک قطعه عکس سه در چهار به همراه خود داشته باشند، اما اشخاص حقوقی (شرکت) برای دریافت حواله ارزی باید مدارکی مانند آگهی تاسیس، پروانه کسب، مجوز فعالیت اقتصادی شرکت، کارت بازرگانی (برابر اصل شده)، کپی اساسنامه، کارت ملی و شناسنامه مدیران و صاحبان امضای شرکت را به همراه داشته باشند.

همچنین ما آماده افتتاح حساب و تحویل LCهای یوزانس نیز به تجار و بازرگانان محترم می باشیم.

Enter your keyword